MAPA INSPIRATIVNÍCH ŠKOL

Mapu inspirativních škol tvoří lesní, přírodní, montessori, waldorfské, svobodné a jinak inovativní či inspirativní základní a střední školy. Umístění školy na mapu je z pragmatických důvodů subjektivní a mapa tak není úplná, protože její obsah odpovídá aktivitě členů Institutu pro podporu inovativního vzdělávání. Ti na ni umísťují místa se školními kolektivy, kde si všimli pozoruhodné snahy o kvalitu vzdělávání mimo jiné z hledisek rozvoje talentů, autonomie a sebevědomí, samovolného objevování a učení se, seberealizace, tvůrčího řešení mezilidských konfliktů nebo rozvoje řemeslných kompetencí.

Při hledání inspirativních škol můžete na mapě využít filtr škol, který umožňuje vyhledávání z hlediska stupňů škol a napříč pedagogickými směry. U škol, které známe více zblízka, si můžete prohlédnout i detailnější informace.

Jsme v osobním kontaktu s lidmi ze školy
Školy, které jsme navštívili
Další inspirativní školy